ثبت نام اشخاص حقوقی

در خصوص تعيين نام اشخاص حقوقي:

١-نام اشخاص حقوقى عبارت است از واژه يا واژگان با معنى (حداقل سه واژه) كه متقاضيان ثبت اعم از ايراني يا خارجى براى شناسايى شخصيت حقوقى به مرجع ثبت پيشنهاد مى نمايند.
٢-اشخاص حقوقى كه ثبت نام پيشنهادى آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذيصلاح است بايد پيش از ارايه تقاضاى ثبت تاسيس به مرجع ثبت شركتها ،به طريقي مقتضى نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضميمه مدارك تسليم نمايند.
٣-مهلت اعتبار نام تاييد شده اشخاص حقوقى كه منجر به ثبت و آگهى مى گردند، نامحدود است. درصورتيكه نام تاييد شده شخص حقوقى در شرف تاسيس يا تغيير منجر به ثبت و آگهى نگردد ،صرفاً سه ما از تاريخ تاييد نام اعتبار دارد. اين مدت براى شركت هاى سهامي عام شش ماه از تاريخ تشكيل مجمع عمومى موسس مى باشد.
٤-نام شخص حقوقى ثبت شده با رعايت تاريخ تقدم، مختص شخصى است كه به نام آن در مرجع ثبت شركت ها به ثبت رسيده است و ديگري حق اختيار عين نام مذكور يا متجانس (تام، ناقص،حركتى،لفظى) آن را ندارد اين حق پس از انحلال و ختم تصفيه، منتقى مى شود .
٥-نام پيشنهادى اشخاص حقوقى در موارد زير قابل تاييد نمى باشد:
•نام هايى كه اختصاص به تشكيلات دولتى و كشورى دارند؛
•نام هايى كه در آن از اسامى، عناوين و اصطلاحات بيگانه استفاده شده باشد؛
•نام هايى كه مخالف موازين شرعى، نظم عمومى و يا شامل واژه هاى بى معنا يا الفاظ قبيحه و مستهجن و خلاف اخلاق حسنه باشند؛
•نام يا نام اختصارى يا حروفى كه رسماً متعلق به دولت باشد از قبيل ايران، كشور، ناجا، نزاجا، مگر با ارائه مجوز از مقام صلاحيتدار دولتى؛
•هنگامى كه يك نام پيشنهادى ، تركيبى از دو واژه فارسى، تداعى كننده يك واژه بيگانه باشد؛
•واژه هايى كه به طرز گمراه كننده اى شبيه نام ثبت شده ديگرى باشند؛
٦-نام هاى تاييد شده، قابل انتقال به غير نمى باشند.
٧-نام اشخاص حقوقى ثبت شده با تسليم صورتجلسه اى كه با رعايت قوانين، مقررات و شرايط اساسنامه متناسب با نوع شخصيت حقوقى تنظيم و به مرجع ثبت شركت ها ارائه مى شود، قابل تغيير خواهد بود.

  Call Now Buttonباماتماس بگیرید(مشاوره رایگان)

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com