خدمات مالی و حسابداری

خدمات مالی و حسابداری

 

۹ نشانه برای نیاز به دریافت خدمات حسابداری :
اگر کسب‌و‌کار کوچکی راه‌انداخته اید پس احتمالا برخی از امور مالی را به‌ تنهایی مدیریت می‌کنید. در واقع بسیاری از صاحبان شرکت‌های کوچک با استفاده از نرم‌افزار و دانش اندک حسابداری ـ مدیریت مالی شرکت را به‌عهده می‌گیرند. اما چه زمانی می بایست یک حسابدار استخدام کنید یا از خدمات یک موسسه حسابداری استفاده کنید؟قوانین حسابداری | حسابداری | موسسه حقوقی کارما | خدمات مالی و حسابداری
همزمان با رشد شرکت و توسعه‌ی کسب‌وکارـ مدیریت امور مالی به یکی از اصلی‌ترین وظایفی تبدیل می‌شود که به دانش و زمان کافی نیاز دارد. به‌ویژه در شرایطی که حرف از قوانین مالی و مالیاتی در میان باشد ـ برای اینکه از پسِ‌ این حساب‌وکتاب‌ها بربیایید به یک حسابدار خبره احتیاج خواهید داشت .

۱)عدم آشنایی شما با اصول حسابداری :
اگر درک درستی از صورت‌های مالی ندارید یا نمی‌توانید گزارش‌های مالی تهیه کنید و حتی شناختی از اصول حسابداری ندارید ـ پس حتما می بایست امور مالی شرکت را به یک حسابدار یا موسسه خدمات حسابداری واگذار کنید. حسابدار در وهله‌ی اول می‌تواند بسیاری از قوانین مالی را به بیان ساده‌ای برایتان توضیح بدهد و حتی مدیریت مالی را به شما آموزش دهد. فراموش نکنید که ناآگاهی از قوانین و حتی کوچکترین اشتباه می‌تواند زیان‌های جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد. یک حسابدار خبره می‌تواند کسب‌وکارتان را در مسیر درست هدایت کند .

۲)عدم آگاهی از قوانین مالیاتی :
قوانین مالیاتی کمی پیچیده و گیج‌کننده هستند. اگر نتوانید مالیات متناسب با گونه فعالیت و صنعت خود را محاسبه کنید ـ می بایست با مجازات و جرائم مالیاتی روبه‌رو شوید. خوشبختانه حسابدارها از قوانین مالیاتی ـ معافیت‌ها و جریمه‌های آن اطلاع دارند و آنها را پیش از موعد مقرر در اختیار شما قرار می‌دهند. اشتباهات مالی در اظهارنامه‌های مالیاتی می‌تواند پیامدهای ناخوشایندی را ایجاد کنند که با توصیه‌های حسابدار یا موسسات ارائه‌دهنده‌ی خدمات حسابداری می‌توان از آنها جلوگیری کرد. از همه مهم‌تر اینکه با وجود حسابدارـ محاسبه‌ی مالیات سالانه از همیشه آسان‌تر خواهد بود .

۳)عدم رسیدگی به وظایف مهم‌تر :
اگر شرکت کوچکی را اداره می‌کنید ـ پس قطعا وظایف مهم‌تری را که در راستای هدف های شرکت هستند ـ به‌عهده گرفته‌اید. در این شرایط ـ حتی اگر کاملا به اصول حسابداری مسلط باشید ـ احتمالا زمان کافی برای انجام دادن موارد مالی را نخواهید داشت. کارهای مهمی مثل قرارداد با مشتریان و ورود به بازارهای جدیدترـ ازجمله وظایفی هستند که به نظارت مستقیم شما به‌عنوان صاحب شرکت نیاز دارند. با استخدام حسابدار می‌توانید روی جوانب مهم‌تر شرکت مثل نوآوری ـ توسعه‌ی شرکت در بازارهای مختلف و ایجاد تیم‌های موفق ـ متمرکز شوید .

۴)رشد سریع شرکت :
درآمد و سود بیشتر برای کلیه شرکت‌ها خوشایند است. همزمان با رشد شرکت می بایست خدمات خود را در اختیار مشتریان بیشتری قرار دهید ـ نیروی کار خود را افزایش دهید و‌ با فروشنده‌های بیشتری معامله کنید. انجام دادن کلیه این کارهای اداری به زمان و انرژی نیاز دارد. این کارها به‌سرعت می‌توانند مدیریت را برایتان دشوار کنند .

۵)افزایش درآمد و کاهش سود :
اگر فروش شرکت از همیشه بیشتر شده و بالاترین میزان درآمد را تجربه می‌کنید ـ پس حتما انتظار دارید که بیشترین سود را دریافت کنید ـ اما همیشه این‌طور نیست. استخدام یک حسابدار به شما کمک می‌کند که نگاه دقیق‌تری به هزینه‌های سربار داشته باشید. با توصیه‌های حسابدار می‌توانید هزینه‌های اضافی را تشخیص دهید و آنها را حذف کنید و در نتیجه‌ی آن ـ حاشیه‌ی سود را نیز افزایش دهید .

۶)احتیاج به گزارش‌های مالی حرفه‌ای برای ارائه به سرمایه‌گذاران :
حسابدارها می‌توانند با تهیه‌ی گزارش‌های مالی دقیق و درست ـ جزئی‌ترین اطلاعات را به سرمایه‌گذاران ارائه کنند. در این حالت شما می‌توانید روی وظایف مهم‌تر متمرکز شوید و برای رشد شرکت تلاش کنید. علاوه بر این ـ اگر به وام یا سرمایه‌ی بیشتر نیاز دارید ـ می بایست طرح کسب‌وکار دقیق‌تری را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهید ـ در این شرایط ـ یک حسابدار خبره یا موسسه خدمات حسابداری می‌تواند در تدوین بخش‌های مالی طرح کسب‌وکار به شما کمک کند .

۷)گسترش بازار شرکت به دیگر شهرهای بزرگ :
اگر می‌خواهید شعبه‌ی جدیدی افتتاح کنید و محصولات خود را در شهرهای دیگر نیز توزیع کنید یا اینکه به استخدام نیروی کار در شهرهای دیگر احتیاج دارید ـ پیشنهاد می‌کنیم از کمک‌ حسابدار استفاده کنید. حسابدار می‌تواند میزان سازگاری شرکت با فروش ـ درآمد ـ گزارش‌های مالیاتی و موارد دیگر را بررسی کنید و اطلاعات دقیق‌تری را در اختیار شما قرار دهد .

۸)برنامه‌ریزی برای خرید یا فروش شرکت :
اگر قصد دارید شرکت خاصی را خریداری کنید یا اینکه جزئی از کسب‌وکار خود را بفروشید ـ می‌توانید از مشاوره‌ی یک حسابدار بهره ببرید. یک حسابدار حرفه‌ای و آگاه به قوانین مالی و مالیاتی می‌تواند با مشخص کردن گونه انتقال ـ کمترین میزان مالیات را برایتان محاسبه کند .

۹)برخورد با ممیز مالیاتی :
حسابدار می‌تواند به‌عنوان نماینده‌ی قانونی شما با ممیزان مالیاتی روبه‌رو شود یا اینکه در طول این پروسه ـ شما را راهنمایی کند. مشاوره‌های حسابدار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های شما بشود و دوره‌های زمانی پراسترس را آسان کند .

  Call Now Buttonباماتماس بگیرید(مشاوره رایگان)

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com